PROJEKTY

Prohlédněte si již realizované projekty z dílny DURO DESIGN a získejte tak představu o naší práci na míru.

Byt třídy Kapitána Jaroše, Brno

Architekti: SENAA architekti, s.r.o.

Realizace: 2022

Spoluzakladatel architektonického studia Senaa architekti s.r.o. nám oslovil, abychom pro něj vyrobili obývací stěnu a kovové příčky s plexisklem.

Pro knihovnu si architekt vybral z naší kolekce Bend poličky B-one v bíle barvě, pro které jsme vyrobili unikátní kotvení. Součástí obývací stěny jsou i celokovové úložné boxy.

Příčky ze subtilní kovové konstrukce z profilu 20×20, na které je připevněné řezané plexisklo rozdělují byt na menší místnosti tak, aby prostor působil stále vzdušně.

Fotografie: Martin Zeman

 

Byt Tusarova, Praha

Architekti: Ing. arch. Kateřina Průchová, Ing. arch. Petra Ciencialová

Realizace: 2021

Realizace kovové knihovny pro architektonické studio Plus One Architects v Praze.

Pro výrobu nás oslovil investor spolu s architektkami studia s požadavkem kovové knihovny z co nejsubtilnějšího materiálu a tady je výsledek. Síla použitého plechu

Fotografie: Radek Úlehla

 

Open space, kanceláře Kreston HK

Architekti: KOGAA

Realizace: 2020

Druhá z realizací pro společnost KRESTON OPR ADVISORS a jejich nové kancelářské prostory tentokrát v Hradci Králové.

Stejně jako u předchozího projektu nás oslovili architekti z KOGAA s návrhem zakázkové výroby recepce, vestavěné skříně a světla. Všechny tyto dominanty v prostoru pojí pro nás velmi oblíbený prvek – perforace.

Tu krásně doplnily i naše konferenční stolky z jasanového dřeva s černou kovovou základnou s perforací z kolekce BEND.

Fotografie: Martin Zeman

 

Rodinný dům – Brno

Architekti: Ing. arch. Jan Vlček

Realizace: 2020

Na konci roku 2019 nás realizační firma oslovila s poptávkou výroby na zakázku do rodinného domu v Hrušovanech. Jednalo se o knihovnu z roxorů, kterou jsme na přelomu roku dokončili. Klienti byli s naší prací velmi spokojeni a opětovně nás oslovili, tentokrát s návrhem zhotovení TV stolku z plechu a tahokovu na subtilních nohách v černé barvě.

 

Knihovna v podkroví, Brno

Architekti: Atelier nolimits, Ing. arch. Tereza Ježková

Realizace: 2020

Pro brněnský Ateliér nolimts jsme vyráběli atypickou knihovnu do podkrovního bytu v centru Brna.

Díky menšímu prostoru jsme vybrali subtilní materiál, aby knihovna působila vzdušně. Ocelová konstrukce je doplněná skleněnými policemi, které celkový dojem lehkosti ještě umocňují.

Použité sklo je tvrzené, unese bez problému potřebné knihy i dekorace. Spodní skříňku jsme vyrobili z platinově bílého lamina s výklopnými dvířky bez úchytek.

Jsme rádi, že si architekta vybrala povrchovou úpravu bezbarvého laku. Naše čistá práce a způsob broušení tak zůstaly viditelné a přispěly k estetickému zážitku celé knihovny.

 

Pánské krejčovství Victoriano v Praze

Architekti: Markéta Bergerová

Realizace: 2020

Do pánského krejčovství Victoriano v Praze jsme vyráběli veškeré kovové konstrukce na míru.

Architektkou navržené kovové regálové systémy na zavěšení pánských košil jsou v různých velikostech a přizpůsobeny přesně potřebám klienta.

Tentokrát jsme výrobky dodávali včetně poliček z lamina, jako kompletní produkt, abychom celý proces výroby urychlili. Konstrukce jsou v černém laku, aby doplnily vzhled elegantního interiéru.

Minimalistické podnože pro jednací stůl jsou ve zlatavém provedení do tvaru T.

Fotografie: Pinarto studio

Kancelářské prostory ESET

Architekti: Studio Perspektiv

Realizace: 2019

Pro nově vzniklé kancelářské prostory společnosti ESET jsme byli osloveni s výrobou kovových částí nábytku. Design interiéru se nese v decentním industriálním duchu, kam ideálně zapadají DURO výrobky.

Hned při vstupu do patra společnosti jsme vyráběli výrazné kovové logo „ESET“. Zázemí jsme vybavili rozměrnou kuchyní s policových systémem, který sahá od podlahy až ke stropu a dvěma menšími kuchyněmi, které jsou celokovové. Dalším dominantním produktem jsou výrazné barové pulty vyrobeny s estetickým prvkem skládaných plechových „úček“.

Kancelářské prostory v Jalta pasáží

Architekti: KOGAA

Realizace: 2018

Jako rodilé Brňáky nás velice těší, že se dlouho zanedbaná budova „Palác Jalta“ začala konečně opravovat. Veškerý nábytek pro advokátní kancelář KROUPAHELÁN je vyroben převážně z plechu a jednotlivé kusy produktů jsou velmi rozměrné.

Bylo důležité, aby hrana plechu vytvářela čistou linii, která nebude nikde narušena. Největší výzvou v tomto ohledu byla knihovna do tvaru L. Jedno rameno je v délce 317 cm a druhé 183 cm, celková výška 250 cm.

Dalšími dominantními objekty v prostoru jsou recepce a barový stůl v kuchyni. Pro kuchyň jsme vyrobili i policový systém na zeď. Dále pak na toaletu polici s dřevěnou deskou nesoucí umyvadla.

Fotografie: Martin Zeman

Kavárna Typika – Praha Nusle

Architekti: KOGAA

Realizace: 2018

V roce 2018 jsme se podíleli na realizaci kavárny Typika v Praze Nuslích. Naším úkolem bylo vyrobit designový nábytek z kovu. Multifunkční police na stěnu jsou navržené v minimalistickém stylu v černém provedení.

Špatně zpracované detaily by mohly narušit elegantní vzhled, a proto jsme přišli s řešením neviditelného kotvení do zdi. Stejně tak jsme skryli i kabel pro osvětlení. Neméně výrazná je ohýbaná trubka na stropě, která kopíruje tvar celého baru a je určena k zavěšení světel.

Bílé podnože pod originální stůl hned při vstupu do kavárny doplňují bílé subtilní police po celé délce zdi, které slouží pro prezentaci kávy. Podnože se pak opakují i u barového stolu.

Fotografie: Lucie Čapková

Open space, kanceláře Kreston Brno

Architekti: KOGAA

Realizace: 2017

Cílem projektu bylo oddělit sociální zázemí a pracovní prostory firmy. 14 m dlouhý a 3 m vysoký industriální prvek vytváří útulná zákoutí s odpočinkovými zónami a místy pro občerstvení. Zároveň zakrývá vstupy na toalety, zpříjemňuje výhled z protějších kanceláří a díky živému elementu v podobě truhlíků s květinami oživuje prostor, kterého je dominantou.

Fotografie: Lukáš Pelech