PROJEKTY

Prohlédněte si již realizované projekty z dílny DURO DESIGN a získejte tak představu o naší práci na míru.

Pánské krejčovství Victoriano v Praze

Architekti: Markéta Bergerová

Realizace: 2020

Do pánského krejčovství Victoriano v Praze jsme vyráběli veškeré kovové konstrukce na míru.

Architektkou navržené kovové regálové systémy na zavěšení pánských košil jsou v různých velikostech a přizpůsobeny přesně potřebám klienta.

Tentokrát jsme výrobky dodávali včetně poliček z lamina, jako kompletní produkt, abychom celý proces výroby urychlili. Konstrukce jsou v černém laku, aby doplnily vzhled elegantního interiéru.

Minimalistické podnože pro jednací stůl jsou ve zlatavém provedení do tvaru T.

Fotografie: Pinarto studio

Kancelářské prostory v Jalta pasáží

Architekti: KOGAA

Realizace: 2018

Jako rodilé Brňáky nás velice těší, že se dlouho zanedbaná budova „Palác Jalta“ začala konečně opravovat. Veškerý nábytek pro advokátní kancelář KROUPAHELÁN je vyroben převážně z plechu a jednotlivé kusy produktů jsou velmi rozměrné.

Bylo důležité, aby hrana plechu vytvářela čistou linii, která nebude nikde narušena. Největší výzvou v tomto ohledu byla knihovna do tvaru L. Jedno rameno je v délce 317 cm a druhé 183 cm, celková výška 250 cm.

Dalšími dominantními objekty v prostoru jsou recepce a barový stůl v kuchyni. Pro kuchyň jsme vyrobili i policový systém na zeď. Dále pak na toaletu polici s dřevěnou deskou nesoucí umyvadla.

Fotografie: Martin Zeman

Kavárna Typika – Praha Nusle

Architekti: KOGAA

Realizace: 2018

V roce 2018 jsme se podíleli na realizaci kavárny Typika v Praze Nuslích. Naším úkolem bylo vyrobit designový nábytek z kovu. Multifunkční police na stěnu jsou navržené v minimalistickém stylu v černém provedení.

Špatně zpracované detaily by mohly narušit elegantní vzhled, a proto jsme přišli s řešením neviditelného kotvení do zdi. Stejně tak jsme skryli i kabel pro osvětlení. Neméně výrazná je ohýbaná trubka na stropě, která kopíruje tvar celého baru a je určena k zavěšení světel.

Bílé podnože pod originální stůl hned při vstupu do kavárny doplňují bílé subtilní police po celé délce zdi, které slouží pro prezentaci kávy. Podnože se pak opakují i u barového stolu.

Fotografie: Lucie Čapková

Open space kanceláře Rozmarýn

Architekti: KOGAA

Realizace: 2017

Cílem projektu bylo oddělit sociální zázemí a pracovní prostory firmy. 14 m dlouhý a 3 m vysoký industriální prvek vytváří útulná zákoutí s odpočinkovými zónami a místy pro občerstvení. Zároveň zakrývá vstupy na toalety, zpříjemňuje výhled z protějších kanceláří a díky živému elementu v podobě truhlíků s květinami oživuje prostor, kterého je dominantou.

Fotografie: Lukáš Pelech

Byt – Čápkova, Brno

Architekti: Petr Kalivoda

Realizace: 2016

Do moderního bytu v centru Brna jsme vyráběli několik designových kovových prvků a větších konstrukcí. Vzhledem k atypickým parametrům bylo nutné navrhnout a vyrobit produkty na míru. Skřínky nad linkou tvoří jeden celek s posuvnými dvířky a vytváří kontrast s korpusem linky z dýhové překližky. Vestavné skříně jsou z kovové konstrukce, aby působily odlehčeně.

Fotografie: Martin Zeman